Ankara Sünnetçi Tavsiyesi

Kısa zaman önce Ankara’da sünnetçi arıyorduk. Yaptığımız araştırmalar sonucunda klips yöntemine karar verdik. Klips yöntemi diye bilinen bu sünnet şekli doktor Vedat Ali Canoğlu tarafından üretilip (Alisklamp) patenti alınan bir yöntemdir. Aslında biz klips ve lazer yöntemi arasında kararsızdık ancak lazer yönteminin olumsuz sonuçlarının olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Yeni bir yöntem olduğundan varsa olumsuz bir tarafının 20-25 yol sonra ortaya çıkacağı söyleniyor. Bu da bizi caydırdı ve klips yönteminde karar kıldık.

Klips yöntemi 3 üniversite hastanesi ve 17 devlet hastanesinde kullanılan bir yöntem,

ankara sünnetçi tavsiyesi

biz patent sahibi olan Vedat Ali Canoğlu’na sünnet yaptırdık. Sözü uzatmadan hemen sünnet aşamasına geleyim. Doktorun Ankara Keçiörendeki muayenehanesine gittik, haftasonu olduğundan olsa gerek bayağı kalabalıktı. 1 saat içinde yaklaşık 6-7 sünnet operasyonu gerçekleşti. İlk aşamada bebeğe lokal anestezi yapılıyor ve 25 dakika bekletiliyor. Sonrasında ise operasyon başlıyor. Klips bebeğin penisine takılıyor ve doktor 3-4 dakika kadar inceleyip ölçtükten sonra neşterle fazla deriyi kesiyor. Tüm operasyon bu kadar. Bu operasyonun fiyatı nakitte 400tl kredi kartında ise 450tl olarak belirlenmiş.

Klips Yöntemiyle Sünnetin Olumlu Yanları
  • Kansız bir yöntem, neşter kullanılıyor ama klips deriyi sıkıştırdığından dolayı kanama olmuyor ve dikişsiz bir şekilde bırakılıyor 2-3 gün içinde kaynama gerçekleşiyor ve klips sökülüyor.
  • Nispeten acısız bir yöntem olduğunu söyleyebilirim. Anestezi için yapılan iğne biraz can yaksa da sonrasını hissetmiyor.

Vedat Ali Canoğlu’nu Önerir misiniz

  • Gayet kibar ve cana yakın bir hekim
  • 24 saat telefonla ve whatsappla ulaşabiliyorsunuz kendisine. Üstelik bize whatsapptan birkaç dakika içinde cevap verdi. Aklımıza birşey takılınca fotoğraf çekip yolladık hemen cevabını verdi.
  • Sünnet sonrası bebeği rahatlatması açısından 10 liralık bir jel var bunu satıyorlar, bence 400 lira aldığınız bir hastaya bunu ücretsiz verebilirsiniz.
  • Doktorun asistanından tutun da palyaçosuna, çaycısına varana kadar herkes sizden bahşiş bekliyor. Nezih bir muayenehaneye ben bunu yakıştıramadım. Sonuçta herkes işini yapıyor orda ve karşılığını alıyor. Zaten bahşiş olayını oldum olası yanlış bulmuşumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir