Bebek Mama Tavsiyesi

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki bir bebeği beslemek için anne sütünden daha iyi bir besin kaynağı yoktur. Mama ancak ve ancak anne sütüne ek olarak verilebilir. Mama verileceği zaman da bir uzman doktor tarafından bebeğin vücudundaki protein ve vitamin eksikliklerine göre seçim yapılmaldır. Bebek maması marketten rastgele seçilebilecek bir ürün değildir. Seçeceğiniz mamayı etkileyen bir çok unsur vardır. Biz deneme yanılma yoluyla karar verdik. Şimdi sizlere deneyimlerimiz anlatalım ve siz de bu sayede en doğru mamayı tek seferde seçin. İşte bebek mama tavsiyesi yazımız.

Bebek Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Şeker İçermemeli

Bebek Mama Tavsiyesi

Şeker bebeğin gelişiminde hiçbir olumlu etkiye sahip olmadığı gibi diyabet gibi hastalıkların tetiklenmesinde büyük rol oynar. Bu sebeple seçilecek mamalarda şeker bulunmaması gerekir. Aptamil şeker içeren bir mamadır, bu sebeple tercih etmekten kaçınılmalıdır.

2. Gaz Yapmamalı

Bebeklerin mideleri tam olarak gelişmiş olmadığından kolaylıkla sindiremezler yediklerini. Bu da gaz sorununa neden olur. Buna ilaveten bir de gaz yapan mama kullanmak uykusuz gecelere davetiye çıkarır. Örneğin SMA gaz yapan bir mamadır bu bağlamda seçim yaparken bunu göz önünde bulundurmak gerekir.

3. Hurma Yağı İçermemeli (Hurma Yağının Zararları)

Hurma yağı %45 oranda doğmuş yağ içerir, bu oran ayçiçek yağında %7’dir. Hurma yağı en tehlikeli yağlar arasında gösterilir. Çünkü kalp ve damar hastalıklarına sebep olur. Fiyatı çok ucuz olduğundan sıklıkla tercih ediliyor. Hipp, SMA, Evolvia, Aptamil, Bebelac hurma yağı içeren mamalardandır.

Türkiye’de satılan mamalar üzerinde yaptığımız araştırmalar sonucunda yukarıdaki olumsuz etkilerin hiçbirine taşımayan tek mama olarak Golden Goat’ı tespit ettik. Üstelik bu mama keçi sütünden yapıldığı için daha sağlıkldır.

Mama değişikliği yapacağınız zaman mutlaka kademe kademe değişiklik yapın. Örneğin Aptamil’den Golden Goat’a geçecekseniz önce 2 öğü Aptamil 1 öğün Golden Goat verin sonra 1e 1 yapın daha sonra komple Golden Goat’a geçiş yapın ki bebeğiniz alışabilsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir